گذری در اخبار گذشته، همکاری دیرینه، به کمک کارآفرینان جوان می آید

برآن شدیم اخبار گذشته اتاق بین الملل جوانان در ایران را منتشر نماییم که به خبر جالب زیر رسیدیم،

بر طبق گزارش کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین‌المللی در سال ۱۳۹۲:

  کنفرانس جهانی اتاق بین‌المللی جوانان (JCI) هفته گذشته در ریودوژانیرو برگزار شد. آنتونی پارکز(Anthony Parkes)، مدیر فدراسیون جهانی اتاق‌های بازرگانی (WCF)- زیرمجموعه ICC- در بخشی از سخنان خود در این کنفرانس یادآور شد که جوانان امروز، منبع گرانبهایی برای توسعه به شمار می‌روند و در بهبود چشم‌انداز سیاسی، اجتماعی و اقتصادی جهان نقش به‌سزایی دارند. او که سخنران مجمع عمومی JCI بود، بر اهمیت روزافزون گسترش همکاری‌ها میان فدراسیون جهانی اتاق‌های بازرگانی (ICC WCF) و اتاق بین‌المللی جوانان (JCI) تأکید کرد و آن را عامل تشریک دیدگاه‌های متقابل در کمک به کارآفرینان جوان JCI برشمرد.

پارکز در ادامه به سابقه دیرینه همکاری فدراسیون جهانی اتاق‌های بازرگانی (ICC WCF) و اتاق بین‌المللی جوانان (JCI) اشاره کرد و گفت که این همکاری فقط در سطح مشارکت فعال جهانی برای به انجام رساندن طرح‌های مختلف نبوده، بلکه بواسطه برقراری ارتباط میان اتاق‌های محلی جوانان، اتاق‌های بازرگانی و کمیته‌های ملی ICC برای تقویت کارآفرینی و حمایت از جوانان بوده است.

مدیر فدراسیون جهانی اتاق‌های بازرگانی (WCF) انجام اقدامات مشترک با اتاق بین‌المللی جوانان(JCI) را ضروری خواند و به اظهارنظرهای منتشره در مورد «بررسی سالانه ICC درباره اولویت‌های کسب و کار برای رهبران G20 » از جمله نقطه‌نظر اتاق بین‌المللی جوانان (JCI) به این تحقیق اشاره کرد. در این مورد تا امروز ۸۰ اظهارنظر از ۳۵ کشور جهان ارائه شده است. «ایجاد شغل» و «مبارزه با فساد» در صدر فهرست اولویت‌های مطرح شده از سوی اعضای اتاق بین‌المللی جوانان قرار دارند. افزون بر این پارکز با بیان چالش‌های موجود در آستانه برگزاری نشست سازمان تجارت جهانی که ماه آینده در بالی برگزار می‌شود و نقش رهبران جوان کسب و کار در این عرصه، عنوان کرد که قابلیت اتاق بین‌المللی جوانان (JCI) در انتقال پیام جوانان در تصمیم‌گیری‌های آتی، اثرگذار و مهم است.

او طی دو جلسه جداگانه با موضوع مبارزه با فساد به ارائه نمونه فعالیت کمیسیون مسئولیت شرکتی و ضدفساد ICC و برنامه های اجراشده از سوی اتاق‌های بازرگانی سراسر جهان پرداخت.

در جریان برگزاری رویداد «عصر گالا (Gala Evening)» در اتاق بین المللی جوانان (JCI)، مدیر فدراسیون جهانی اتاق‌های بازرگانی (WCF)، مدال برترین برنامه توسعه اقتصاد محلی را به اتاق بین المللی جوانان فیلیپین و اتاق بین‌المللی جوانان کشور مالی اعطا کرد. بیش از ۲۰ سال است که جایزه ICC جزئی از جایزه سالانه اتاق بین‌المللی جوانان (JCI) بوده است. طرح اعطای این جایزه، به بررسی و شناسایی پروژه های انجام شده در اتاق بین‌المللی جوانان (JCI) و دیگر طرح‌های محلی اجرا شده در مورد سرمایه‌گذاری و کسب و کار بین‌المللی، توسعه تجارت و کسب و کار، گسترش مشارکت‌ها (میان بخش