رویداد ده جوان شایسته 1402


معرفی:

هر ساله، اتاق بین الملل جوانان 10 جوان برجسته زیر 40 سال را انتخاب می‌کند که توانسته‌اند مأموریت اتاق بین الملل جوانان را به روش‌های خارق العاده ای به انجام برسانند اتاق بین الملل جوانان با شناسایی این جوانان، فرهنگ رهبری در مسئولیت‌های اجتماعی را در جهان گسترش می‌دهد. افتخارآفرینان به همسالان خود انگیزه می‌دهند که به دنبال تعالی و خدمت به دیگران باشند. آن‌ها نشان می‌دهند که قهرمان کسی است که با وجود چالش‌های بسیار امید خود را از دست نمی‌دهد به موقع می‌جنگد و از بحران موجود فرصتی می‌سازد که برای خود و جامعه‌اش مفید واقع شود. داستان‌های کشف، عزم و نبوغ آن‌ها باعث می‌شود تا شهروندان فعال جوان رهبران بهتری شوند، جوامع بهتری ایجاد کرده و برای ایجاد تأثیر پایدار اقدام کنند. این رویداد بصورت محلی، ملی و بین المللی اداره می‌شود.

فعالین اقتصادی جوان (زنان و مردان جوان) می توانند در حوزه زیر ثبت نام کنند و شانس خودشان را برای حضور در ده نفر از برگزیدگان برتر هر ساله از طریق امتیاز ترکیبی از سیستم رای گیری آنلاین و یک هیئت بین المللی از داوران برجسته انتخاب می شوند. صرف نظر از زمینه‌های طبقه بندی، حداکثر ده نفر از بین نامزدهای دریافتی انتخاب می شوند.
زمینه‌ شرکت کننده در ایران عبارت است از:
• دستاوردهای تجاری ، اقتصادی و یا کارآفرینی

گزارش سال گذشته

معیارهای داوری:

داوران معمولا از سازمان‌هایی مانند سازمان ملل متحد و اتاق بازرگانی بین المللی و یا اساتید دانشگاه، صاحبان کسب و کار معتبر و یا اعضای هیات نمایندگان در جهان انتخاب می‌شوند. از داوران خواسته می شود تصمیمات خود را براساس سه معیار کلی پایه گذاری کنند:
• شرکت کننده باید فعال اقتصادی خوش نام در حوزه فعالیت خود باشد.
• دستاوردهای شخص چه مقدار به نفع جامعه و ملت خود بوده است.
• دستاوردهای شخص به چه میزان برای دیگران الهام بخش و انگیزه دهنده بوده است.

 

شرکت در رویداد سال 1402:
اتاق بین الملل جوانان ایران در نظر دارد در رویداد 2023 شرکت نماید. بدین منظور از کلیه متقاضیان محترم دعوت می کند در صورتی که در زمینه اقتصادی دستاوردهایی با معیارهای ذکر شده کسب نموده اند، رزومه خود را مطابق فایل پیوست تا 5 خردادماهه 1402 ارسال نمایند. رزومه های ارسالی تا روز 10ام خردادماه بررسی و افراد منتخب برای ثبت نام در سایت جهانی معرفی می شوند.